Баскетболистите на Бостън продължават със страхотното си представяне в НБА и тази нощ сразиха Денвър със 124:104 като гост.

Джейсън Тейтъм и Джейлън Браун вкараха по 30 точки за триумфа, който бе 19-и в последните 22 мача за Келтите, които изглеждат все по-заплашително.

С баланс 44-28 отборът е 4-и на Изток, но вторият и третият Милуоки и Филаделфия имат само една загуба по-малко, а и лидерът Маями не е много далеч с 47-24.

Бостън се откъсна след 35:16 във втората четвърт. Тимът допусна Никола Йокич да вкара 12 точки в първата част, но до края на мача го ограничи до общо едва 11 и това бе в основата на новия триумф.

Загубата пък свали Нъгетс извън Топ 6 на Запад, макар че отборът е с равни показатели с Минесота – 42-30. Далас и Юта са малко по-напред, но и тази битка ще бъде крайно интересна.

Останалите резултати: Индиана – Портланд 129:98, Хюстън – Мемфис 98:122, Атланта – Ню Орлийнс 112:117, Орландо – Оклахома Сити 90:85, Сакраменто – Финикс 124:127 (прод), Ню Йорк – Юта 93:108, Филаделфия  - Торонто 88:93, Голдън Стейт – Сан Антонио 108:110.