Напрежението се увеличи сериозно в редиците на лидера в Източната конференция от НБА – Маями и едва не се стигна до сбиване между съотборници.

Това се случи при загубата от Голдън Стейт със 104:118 и и то след като гостите бяха без контузения Стеф Къри, а Клей Томпсън, Дреймонд Грийн и Ото Портър получиха почивка.

Уориърс започнаха третата част със серия от 19:0 и по време на едно от прекъсванията емоциите взеха връх. Треньорът Ерик Сполстра счупи от яд клипборда си, като влезе в пререкание с Джими Бътлър.

Той пък от своя страна се сдърпа и с ветерана в състава Юдонис Хаслем, като двамата размениха реплики и тръгнаха заплашително един към друг, но бяха удържани.

Впоследствие Горещите се върнаха в мача, но в последната четвърт отстъпиха с 24:37 и допуснаха неочаквано поражение. След двубоя играчите останаха 35 минути в съблекалнята, а след това както можеше да се очаква замазаха скандала и го отдадоха на разочарованието от загубата.

Поражението бе 4-о за Маями в последните 7 мача и макар и лидер на Изток с баланс 47-26, предимството пред Филаделфия и Милуоки вече е доста малко. Джордън Пуул вкара 30 точки за победителите, които са трети на Запад с 48-25.

Останалите резултати: Шарлът – Ню Йорк 106:121, Детройт – Атланта 122:101, Индиана – Сакраменто 109:110, Бостън – Юта 125:97, Мемфис – Бруклин 132:120, Портланд – Сан Антонио 96:133, Минесота – Финикс 116:125, Оклахома Сити – Орландо 118:102, Далас – Хюстън 110:91, ЛА Лейкърс – Филаделфия 121:126 (ЛеБрон Джеймс получи почивка).