Крис Пол се завърна след 5 седмици отсъствие, а Финикс си гарантира домакинско предимство до края на плейофите в НБА, след  като победи Денвър със 140:130. Победата бе 7-а поред и тя гарантира, че отборът ще бъде с най-добри показатели от всички.

Плеймейкърът лекуваше счупен палец на дясната ръка повече от месец и дори се считаше, че ще е аут до края на редовния сезон, но се върна по-бързо и бе на обичайното си ниво, като завърши със 17 точки и 13 асистенции. Девин Букър пък наниза рекордните си за сезона 49.

Слънцата водеха през повечето време, но едва в последната четвърт наложиха окончателно волята си, печелейки я с 36:24. Тимът е с баланс 60-14, като за 4-и път в историята си стига 60 победи, за последно го направи през 2006-2007. Голямата цел обаче остава нови финали и най-после титла, след неуспеха през миналия сезон.

И двата отбора бяха страшно ефективни в нападение, като Финикс бе с 60,5% стрелба от игра, а Нъгетс с 59,3%, но в последните минути домакините не издържаха на темпото и загубиха.

Останалите резултати: Торонто – Кливланд 117:104 (двата отбора се изравниха по показатели с 41-32 в битката за Топ 6 на Изток), Мемфис – Индиана 133:103 (Джа Морент отново не играе и ще е аут до края на редовния сезон заради проблем в коляното), Милуоки – Уошингтън 114:102 (Янис и Мидълтън получиха почивка), Ню Орлийнс – Чикаго 126:109 (5-а загуба в 6 мача за Биковете, ДеРозън не игра).