Кевид Дюрант наниза 55 точки, но те не стигнаха за победа на Бруклин в НБА. Нетс загубиха важното гостуване в Атланта със 115:122, въпреки геройствата на лидера си.

Суперзвездата започна мача с 9 точки за по-малко от 3 минути и бе неудържим през цялото време, като реализира 19 от 28 стрелби от игра, в това число 8 от 10 от тройката.

Той обаче получи твърде малко подкрепа. Кайри Ървинг все пак вкара 31 точки, но от цели 32 стрелби, а отборната защита на Бруклин бе крайно разочароваща, като тимът направи 29 нарушения, които доведоха до 49 наказателни изстрела за Ястребите.

Трей Йънг поведе домакините с 36 точки и 10 асистенции, като в края взе нещата в ръцете си. При 111:108  и по-малко от минути до края, той реализира с флоутър, а след като Ървинг пропусна отдалеч, наниза тройка, с която подпечата победата 23 секунди до сирената.

Двата тима влязоха в мача с равни показатели, но сега Атланта се подобри до 41-37 и излезе на 8-о място в конференцията, като по-високата позиция дава повече шансове в плей-ин турнира. До края обаче ситуацията може и да се промени, тъй като Мрежите имат предимство в преките мачове и по-лесна програма.

Останалите резултати: Филаделфия – Шарлън 144:114, Ню Йорк – Кливланд 101:119, Чикаго – Маями 109:127 (Горещите остават на върха на Изток, като постигнаха 50-а победа).