Стеф Къри наниза 34 точки от пейката за по-малко от 23 минути, а Голдън Стейт отново срази Денвър, този път със 126:106, за да дръпне с 2-0 в серията, която сега се мести за два мача в щата Колорадо.

Гардът реализира 12 от 17 стрелби от игра, за да стане първият, който бележи поне 30 точки в мач от плейофите за толкова кратко време. Джордън Пуул вкара 29 точки, а Клей Томпсън добави 21.

Уориърс решиха мача в третата четвърт, която спечелиха с 44:30. Никола Йокич вкара 26 точки за Денвър, но отново бе тормозен от здрава защита и провокиран от съперниците, като бе изгонен в средата на последната част след второ техническо нарушение.

В другия мач на Запад Джейлън Брънсън наниза рекордните в кариерата си 41 точки, за да изведе Далас до победа над Юта със 110:104. При 1-1 серията се мести за два мача в Солт Лейк Сити.

Лука Дончич отново не игра за Маверикс, но Брънсън бе страхотен, като не направи и нито една грешка. Тексасци вкараха рекордните в историята на организацията 22 тройки, от които 8 наниза резервният център Макси Клебер, завършил с 25 точки.

На Изток Филаделфия отново нямаше проблеми и след 112:97 дръпна с 2-0 срещу Торонто преди двата двубоя в Канада. Джоел Ембийд реализира 31 точки, а Тайрис Макси добави 23, 9 борби и 8 асистенции. Разликата скочи до 27 точки в третата част, преди в последната да падне до 11, но обратът бе невъзможен.