Баскетболистите на Бостън отново удариха Бруклин, Джоел Ембийд се превърна в герой за Филаделфия, а Чикаго изненада Милуоки. Това се случи в поредния ден от плейофите в НБА.

Селтикс дръпнаха с 2-0 срещу Нетс преди двете си гостувания в Ню Йорк след обрат през второто полувреме и победа със 114:107. Детелините спечелиха с 29:17 последната четвърт, която се оказа решаваща.

Джейлън Браун реализира 22 точки, от които 10 в последните 12 минути. Джейсън Тейтъм добави 19, а Бостън задуши Кевин Дюрант до едва 4 от 17 при стрелбата от игра, независимо че крилото все пак реализира 27. Кайри Ървинг също нямаше ден и остана само с 10 точки, освиркван бурно всеки път от феновете на домакините, с които влезе в конфликт при драматичната загуба на отбора си в първия двубой.

В същото време Филаделфия дръпна с 3-0 срещу Торонто след 104:101 след продължение. В Канада Джоел Ембийд завърши с 33 точки, като наниза и победната тройка 8 десети от секундата преди края. Сиксърс могат да приключат всичко при втората си визита срещу Раптърс.

Чикаго пък успя да отмъкне домакинското предимство на Милуоки след 114:110. При 1-1 серията се мести в щата Илинойс. ДеМар ДеРозън наниза 41 точки за победителите, които направиха серия от 13:0 в края на третата и началото на последната част, за да дръпнат с 96:80. Разликата падна до 112:109, но след 2 борби в нападение ДеРозън поднесе успешно и подпечата успеха 18 секунди до сирената. Неприятното бе Бъкс бе и контузията в коляното на Крис Мидълтън, който напусна в средата на последната част.