Баскетболистите на Атланта се върнаха в серията срещу Маями в плейофите на НБА, след като надвиха съперника със 111:110 в мач №3. Горещите все още водят с 2-1, но ще гостуват и в мач №4.

Трей Йънг реализира победния флоутър 4,4 секунди преди сирената, а при последната възможност Джими Бътлър пропусна. „В нито един момент нямах съмнение, че ще вкарам“ заяви гардът, който завърши с 24 точки.

Ястребите водеха със 7 точки на почивката, но малко преди края на третата част се оказаха с пасив от 15 след силен период за Маями и серия от 21:0. Те обаче съумяха да се върнат в сблъсъка. Пи Джей Тъкър даде аванс на гостите от 110:109 по-малко от минута преди сирената, след което и двата тима пропуснаха по-веднъж, за да се стигне до момента на Трей.

В същото време Милуоки разби Чикаго със 111:81 в залата на Биковете и дръпна с 2-1 в серията, като ще гостува и в следващия мач. Шампионите, които ще бъдат без Крис Мидълтън поне 2 седмици, ограничиха ДеМар ДеРозън до 11 точки, откъснаха се  рано след 22 точки на Грейсън Алън и не погледнаха назад.

На Запад Финикс надви Ню Орлиънс със 114:111, след като Крис Пол вкара 19 от своите 28 точки в последната част. Слънцата водят с 2-1 и пак имат домакинско предимство, макар че ще гостуват и в следващия двубой. Много силно за тях игра и ДеАндре Ейтън с 28 точки и 17 борби.