Крис Пол сътвори история, а Финикс Сънс продължи във 2-ия кръг на плейофите  НБА след 115:109 като гост срещу Ню Орлиънс и 4-2 в серията.

Гардът завърши с 33 точки, като реализира и 14-те си опита при стрелба от игра, за да стане първият с подобен мач в елиминациите. Само Уилт Чембърлейн има мачове с повече стрелби без пропуск – съответно и 18 и 16, но през редовния сезон.

„Това е нещо наистина невероятно специално за мен. До почивката не знаех, че не съм пропуснал. Тогава обаче си казах, че трябва да стрелям повече“ заяви Пол, който подпечата успеха от средно разстояние 28 секунди преди края, правейки разликата 112:107. Девин Букър също се завърна след контузия, а Слънцата наваксаха 10 точки пасив на почивката.

Следващият им съперник ще бъде Лука Дончич и Далас Маверикс. Тексасци губеха с 12 след първото полувреме срещу Юта, но също направиха обрат и спечелиха с 98:96 в Солт Лейк Сити, за да приключат нещата при 4-2.

Те вкараха 14 тройки след паузата, за да запишат първата си победна плейофна серия от 2011-а година. Дончич и Джейлън Брънсън реализираха по 24 точки, но в самия край победата висеше на косъм, когато Боян Богданович получи отворена стрелба от тройката, но хърватинът пропусна.

На Изток Филаделфия си гарантира сблъсък с Маями след 132:97 в Канада срещу Торонто и също 4-2 в серията. Сиксърс се развихриха през второто полувреме, което спечелиха със 70:36, за да не допуснат достигане до 7-и мач след 2 поредни поражения. Джоел Ембийд вкара 33 точки, Джеймс Хардън добави 22 и 15 асистенции, а Тайрис Макси наниза 25 за триумфа.