Янис Антетокумпо се отчете с трипъл-дабъл, а Милуоки стартира с победа във втория кръг на плейофите в НБА. На Запад същото направи и Голдън Стейт след драма срещу Мемфис.
Шампионите сразиха Бостън със 101:89 като гости и вече имат домакинско предимство в серията, която ще остане в залата на Селтикс и за втория мач.
Гръцкия Чудак се отчете с 24 точки, 13 борби и 12 асистенции, макар и да нямаше добър ден в стрелбата и да вкара само 9 от 25 опита. Джру Холидей реализира 25 точки, а Боби Портис добави 15 и 11 борби.
Нападението на Бостън така и не проработи и още от началото Селтикс бяха догонващи. Джейсън Тейтъм реализира 21 точки при 6 от 18 от игра, а Джейлън Браун остана едва с 12 при 4 от 13. Общата стрелба за Детелините бе едва 33,3%, което ги обрече на неуспех.
В истински трилър Уориърс надви Мемфис със 117:116, за да дръпне с 1:0 и също вече има домакинско предимство преди втория мач в щата Тенеси. Клей Томпсън вкара ключовата тройка 36 секунди преди края, но след това изпусна 2 наказателни и така даде шанс на домакините. При последната възможност обаче, Джа Морент не успя да реализира.
Калифорнийци преодоляха изгонването на Дреймонд Грийн малко преди края на първото полувреме за груб фаул срещу Брандън Кларк. Джордън Пуул наниза 31 за тях, а Стеф Къри добави 24. За домакините Морент вкара 34, а Джарън Джаксън 33, но Гризлис стреляха и цели 40 пъти от тройката и макар да вкараха 16, някои от опитите им бяха твърде хазартни.







МС отмени решение на служебния кабинет за пръсканията срещу комари
Радев смени всички областни управители
12 души пострадаха след проливни дъждове в Турция
Председателят на НС Михаела Доцова отива на аудиенция при папа Лъв XIV
Идват най-скъпите летни почивки: Поне 100€ ще е отиване до родното море
Кои са скритите капани при покупка на недвижими имоти?
Renault направи перфектната офроуд играчка за плажа
Осем проблема при Toyota Highlander на старо
Mercedes започна да продава дилърства в Германия
Обновеният бестселър на Jeep получи нов двигател
Кабайел вярва, че мач с Усик в Германия ще бъде огромен успех
Бруно Газани: „SENSHI Grand Prix може да бъде най-силният турнир в категория до 70 кг“
Шон Стрикланд се завърна като шампион в Xtreme Couture след триумфа на UFC 328
Айсам Чадид „SENSHI Grand Prix ми напомня за великите времена на K-1 World MAX“
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
6 упражнения за разтягане преди сън
Ултразвукът вече ще се използва и за унищожаване на вируси
Коментари
Напиши коментар11:41 | 24 апр 2024 г.
Напиши коментар