Маями и Финикс започнаха с домакински победи във втория кръг на плейофите в НБА.

Горещите спечелиха със 106:92 срещу Филаделфия, въпреки че не играха особено добре, но липсата на Джоел Ембийд за Сиксърс бе твърде сериозна.

Тайлър Хироу отбеляза 25 точки, а Бам Адебайо добави 24 и 12 борби за успеха, който дойде през второто полувреме, спечелено с 56:41. Домакините вкараха едва 9 тройки, но пък съперникът им бе още по-зле, като реализира само 6. Като цяло усещането бе, че Филаделфия е пропуснала добра възможност да открадне победа. Сиксърс ще гостуват и във втория мач.

На Запад Финикс тръгна със 121:114 срещу Далас, въпреки че Лука Дончич наниза 45 за Маверикс. Слънцата не изоставаха в нито един момент, като контролираха мача на практика през цялото време. Едва в последните 2 минути разликата падна, но победата не бе застрашена.

ДеАндре Ейтън реализира 25 точки, Девин Букър добави 23, а домакините реализираха 50,5% от стрелбите си, като водеха и при борбите с 51-36. Крис Пол направи едва 3 асистенции, но това определено не бе фатално.