Александър Везенков ще играе във Финалната четворка на баскетболната Евролига, след като помогна на Олимпиакос да спечели срещу Монако с 94:88 решаващия мач от плейофите и така да затвори серията с 3-2 успеха.

Успехът бе постигнат след здрава битка, като гръцкият тим отново е сред най-добрите 4 тима за първи път от 2017-а. В полуфинала в Белград отборът ще срещне Анадолу Ефес, а в другия мач играят Барселона и Реал  Мадрид. Финалите са на 19 и 21 май.

Началото очаквано бе нервно и с доста пропуски и от двете страни. Гостите водеха след 10 минути с 13:11, като те бяха 5 от 19 от игра, а домакините едва 3 от 12, като имаха и цели 4 грешки.

Монегаските вкараха първите 5 точки във втората част, а след това и поведоха с 8 при 21:13 и 24:16. Парис Лий бе жокера за гостите в тези минути с 12 точки и добра игра в защита, като след негова тройка преднината скочи до 30:19. Шакил Маккисик опитваше да задържи отбора си в мача, като наниза невероятните 16 във втората четвърт. Неговото вдъхновено представяне помогна разликата да падне до 4, но 2 тройки на Якуба Уатара запазиха предимството на гостите, които водеха с 48:41 след 20 минути баскетбол.

В третата част домакините бързо изравниха, но след тройка на Майк Джеймс  със сирената за периода Монако все пак започна последната четвърт с аванс от 70:66.

В нея обаче ключови изяви имаше Костас Слукас, който в последните 5 минути отбеляза цели 9 точки. Тройка на Тайлър Дорси  пък направи разликата 94:88 и до края Майк Джеймс пропусна на два пъти и победата остана за Олимпиакос.

Шакил Маккисик бе най-резултатен за победителите с 18 точки, като бе много важен във втората част. Томас Уолкъп помогна със 17, Тайлър Дорси с 16, а Костас Слукас с 15. Везенков бе в игра 35 минути и завърши с 9 точки при 3 от 7 от игра, като добави 7 борби и 1 асистенция за коефициент на полезност от 12.