Домакинството продължава да бъде много сериозен фактор в плейофите на НБА и тази нощ отборите играещи у дома постигнаха доминантни победи.

Маями разби Филаделфия със 120:85, макар че игра отново без Кайл Лаури. Джими Бътлър се отчете с 23 точки, Макс Струс добави 19 и 10 борби, а домакините вкараха почти 54% от стрелбите си, за да спечелят и да дръпнат с 3-2 в серията.

Първата и последната четвърт бяха решаващите в мача. Горещите дръпнаха с 31:19 след първия период, а преди последния водеха 81:66. Той обаче започна със серия от 12:0 за Маями и всичко бързо се изясни. Сега следва мач в залата на Сиксърс.

На Запад Финикс също поведе с 3-2 срещу Далас след 110:80. Девин Букър поведе Слънцата с 28 точки, а домакините се развихриха през второто полувреме, спечелено с 61:34.

Третата част бе ключовата, в която Маверикс направиха цели 12 грешки, а Финикс вдигна темпото и спечели периода с 33:14, за да се откъсне сериозно, след  като до почивката сблъсъкът вървеше равностойно. Мач №6 ще бъде в Тексас.