Джейсън Тейтъм избухна с легендарно представяне и невероятните 46 точки, за да остави Бостън жив в плейофите на НБА.

Крилото поведе Селтикс към победа над Милуоки със 108:95, която изравни резултата в серията на 3-3 успеха. Решаващият 7-и сблъсък е в неделя вечерта в залата на Детелините.

Бостън имаше предимство през повечето време, но в последната част разликата от 14 падна само на 4. И тогава Тейтъм излезе на сцената със серия важни стрелби, за да може отборът му да запази предимството си. Той вкара 16 точки в последния период и накара дори и Янис Антетокумпо, завършил с 44 точки и 20 борби, да го похвали.

Джейлън Браун помогна с 22 точки за победителите, които вкараха 17 тройки, срещу само 7 за шампионите, които не успяха да спрат Тейтъм когато бе най-необходимо. Серия от 8 поредни точки вдигна разликата до 100:87 и окончателно отказа Елените.

На Запад Голдън Стейт отново е финал в конференцията, а Клей Томпсън и Стеф Къри върнаха времето назад. Уориърс победиха Мемфис със 110:96 и взеха серията с 4-2. Клей завърши с 30 точки, от които 8 тройки, а Къри вкара 6 пъти отдалеч при своите 29 точки.

Успехът обаче не дойде никак лесно, защото в средата на последната част Гризлис все още водеха с 89:87. Тогава обаче последва серия от 18:3 за домакините, която реши всичко, тъй като резултатът стана 105:92.

Дреймонд Грийн помогна с 14 точки и 15 борби, Кевон Луни овладя солидните 22 топки под двата коша и Голдън Стейт е на финал на Запад за първи път от 2019-а. Именно преди 3 години започнаха мъките на Томпсън, който пропусна повече от два сезона заради сериозни травми, но сега върна времето назад. Домакините взеха невероятните 70 борби, като станаха първия отбор от Сан Антонио през 1983-а, които стига тази граница в мач от елиминациите.