Джими Бътлър изигра страхотен мач, за да помогне на Маями да дръпне с 1-0 във финала на Изток в НБА.

Лидерът на Горещите се развихри с 41 точки, 9 борби, 5 асистенции, 4 откраднати топки и 3 чадъра, а тимът му спечели със 118:107. Маями ще бъде домакин и в мач №2 от серията.

Бътлър бе неудържим след почивката, когато вкара 27 точки. Той реализира 12 от 19 стрелби от игра и вдъхнови съотборниците си, които губеха с 8 на почивката, но изиграха страхотна трета част спечелена с 39:14, която преобърна всичко.

Именно в нея Джими вкара 17 точки, а в периода Селтикс стреляха едва 2 от 15. Тайлър Хироу помогна за победителите с 18 точки, а Гейб Винсънт вкара 17. Маями игра страхотна защита с 10 откраднати топки и 12 чадъра.

Джейсън Тейтъм водеше Селтикс с 29 точки, а Джейлън Браун добави 24, но Бостън игра без двама титуляри, което се оказа важно. Маркъс Смарт пропусна мача заради натъртване, а Ал Хорфърд липсваше заради Ковид протокола, което повлия на случилото се, макар че в последната част разликата падна до 7, но твърде късно.