Голдън Стейт разби Далас със 112:87 след много силно второто полувреме, за да започне солидно финала на Западната конференция в НБА. Уориърс показаха отлична ефективност и не оставиха съмнение в превъзходството си.

Домакините показаха ефективна игра с много движение на топката и защитиха ролята си на сериозен фаворит в сблъсъка.

Все пак до почивката предимството им в точките не бе голямо, въпреки че те стреляха впечатляващите 56% от игра, докато Далас бе едва с 32%, но разликата бе само 54:45.

Тексасци пропуснаха серия отворени стрелби и бяха едва 7 от 29 от тройката. Андрю Уигинс пък водеше Уориърс със своите 15, а Клей Томпсън не бе успял да вкара нито една точка.

Всичко се промени скоро след почивката. Серия от 10:2, която включваше 2 тройки на Стеф Къри, вдигна разликата до 64:47 и докрая калифорнийци просто контролиха мача. След това предимството им се вдигна до 20, а в последната част стигна и до 30.

Победителите вкараха 56% от стрелбите си в мача, макар че бяха едва 10 от 29 от тройката. Стеф Къри реализира 21 точки и взе 12 борби, Джордън Пуул и Андрю Уигинс добавиха по 19, а Клей Томпсън помогна с 15 точки, всичките през второто полувреме. Много полезен бе и Кевон Луни, докато за Далас Лука Дончич вкара 20, но само 2 от тях след почивката.