Пред погледа на Адел, баскетболистите Голдън Стейт дръпнаха с 2-0 победи в серията срещу Далас след още езна знакова трета четвърт.

Попзвездата, която бе заедно с приятеля си Рич Пол, видя как Уориърс наваксаха 16 точки пасив от първата част и 19 от средата на втората четвърт, за да спечелят със 126:117 преди двете си поредни визити в щата Тексас.

Лука Дончич наниза 42 точки за Маверикс, които обаче се сринаха в третата част, която Уориърс спечелиха с 25:13. Гостите вкараха 21 тройки, но бяха едва 2 от 13 отдалеч в третия период, след предимството от 14 се стопи на 2.

„Заложихме на твърде много тройки в третата четвърт, а това както може да ти донесе успех, така и може да те убие“ отчете треньорът Джейсън Кид.

В последната част домакините избухнаха с 42 точки, като Стеф Къри реализира 32 в мача, а отборът му отново бе възхитителен при успешността си, като домакините вкараха 56% от опитите си от игра. Калифорнийци дръпнаха със 110:100 4 минути и половина преди края и след това нямаше как да бъдат застигнати.

Кевон Луни отново изигра великолепен мач, завършвайки с 21 точки и 12 борби, а тимът му вкара 62 точки от правоъгълника. Джордън Пуул се включис 23 от пейката, а Андрю Уигинс и Клей Томпсън добавиха още 16 и 15.