Ядосани от тежката си загуба в предишния мач, баскетболистите на Маями поведоха с 25 точки срещу домакините от Бостън през първото полувреме.

След това Бам Адебайо направи така, че победата все пак да бъде запазена, след лидерът Джими Бътлър не игра през второто полувреме заради възпаление на коляното.

Адебайо се отчете с 31 точки и 10 борби, а Горещите надвиха Селтикс със 109:103, за да поведат с 2-1 победи във финала на Изток преди второто си гостуване в Бостън.

Детелините, които допуснаха пасив от 37:62 малко преди почивката, се доближиха само до 92:93 2  минути и 40 секунди след тройка на Джейлън Браун, който завърши с 40 точки.

След това обаче Макс Струс наниза 3 точки за гостите, а Адебайо вкара в последната секунда на атаката за аванс от 6, което запази триумфа.

Мачът бе много твърд и изпълнен с контузии, като Маркъс Смарт и Джейсън Тейтъм трябваше да напуснат, но се върнаха за домакините. Кайл Лаури, който записа първи мач в серията, помогна със 17 точки за гостите.