Стеф Къри изигра най-слабия си мач във финалите на НБА, но това изобщо не бе фатално за неговия Голдън Стейт.

Андрю Уигинс поведе Уориърс с 26 точки и 13 борби, Клей Томпсън добави 21, а калифорнийци победиха Бостън със 104:94 и вече водят с 3-2 победи. Мач №6 е в петък сутринта на Източния бряг.

Къри, който имаше по над 34 точки средно в първите 4 мача, сега вкара само 16, като бе 7 от 22 от игра и пропусна и 9-те си опита отдалеч, но това по никакъв начин не се отрази на отбора му.

Силна последна четвърт донесе успеха на Голдън Стейт, след като преди това те пропиляха сериозен аванс от първото полувреме.

Домакините започнаха силно, а Бостън лошо. Къри не доминираше, както в предишните мачове, но играчите около него действаха солидно. Уигинс и Грийн играеха добре в нападение и Уориърс набързо дръпнаха с 14:4.

Разликата скочи до 24:8 преди Тейтъм да се посъбуди, но в края на първата четвърт калифорнийци бяха напред при 27:16. Селтикс започнаха добре във втората част, въпреки че играеха без тройка.

Детелините се доближиха до 26:32, а имаха шанс да стопят и още, но направиха много пропуски. Те пропиляха 12 поредни стрелби отдалеч преди Тейтъм все пак да отбележи. Разликата отново обаче стана двуцифрена, след като Бостън пропускаше често и от линията и гостите бяха едва 4 от 9 за 1 точка. Грешките също бяха много – 9 до почивката, като паузата дойде при 51:39 за Уориърс.

Бостън обаче започна ударно в третата четвърт, като Браун наниза 4 наказателни, а Тейтъм 2 поредни тройки и след 10:0 разликата падна само до 2. Уориърс останаха без кош повече от 3 минути, а Бостън пропусна на 3 пъти да изравни или да поведе преди Клей Томпсън да вкара. Все пак Смарт направи 55:55 с точен опит отдалеч, а Хорфърд даде аванс на гостите с нова тройка. Невероятно наистина!

Клей Томпсън вкара 2 важни тройки, за да задържи домакините в сблъсъка, а с тройка на Джордън Пуул с табло със сирената за край на периода, Голдън Стейт все пак имаше аванс от 75:74 преди последната четвърт.

В нейното начало без Къри на паркета, домакините започаха със серия от 10:0 и си върнаха спокойствието, повеждайки с 85:74. Нападението на Бостън отново зацикли преди Джейлън Браун да спре пропадането.

Разликата обаче стана 14 при 93:79 и за Селтикс нямаше връщане назад, след като в последната част гостите просто бяха неузнаваеми.

Те отново направиха много грешки – 18, пропуснаха 10 от 31 наказателни удари и стреляха 41% от игра. Освен това хората от пейката на Келтите вкараха едва 4 точки, докато резервите на Уориърс нанизаха 31. В същото време победителите се отчетоха само с 6 грешки и имаха предимство при асистенциите с 25-18.

Голдън Стейт – Бостън    104:94 (3-2 в серията)
(27:16, 24:23, 24:35, 29:20)

Голдън Стейт: Грийн 8, Портър 2, Уигинс 26, Къри 16, Томпсън 21 (Пейтън 15, Пуул 14, Луни 2, Биелица, Игуодала, Куминга, Тоскано-Андерсън, Лий, Мууди)
Бостън: Тейтъм 27, Хорфърд 9, Р. Уилямс 10, Смарт 20, Браун 18 (Г. Уилямс 3, Уайт 1,  Причард, Корне 3, Морган, Хаузър, Несмит 3, Стаускас)