Без Александър Везенков и Станимир Маринов, които не играха  поради контузии, българският тим се бори здраво и игра добре, но загуби със 76:73 от Босна и Херцеговина след много късна тройка в Сараево, за да допусне нова драматична загуба в световните квалификации.

Така националите останаха последните в групата си с баланс 1-5 и няма да играят във втората фаза, но определено се представиха достойно, тъй като въпреки проблемите играха силно и малко не им достигна, за да спечелят. 3 от загубите на отбора в групата бяха с 3, 2 и 3 точки.

Босненците започнаха набързо с 5:0, но българският тим се окопити и след добра серия поведе с 13:10. Все пак домакинете водеха с 19:18 след първата част, а в началото на втората стартираха с 8:0, а след това дръпнаха с 40:27 около 4 минути преди почивката. Нашите обаче затвориха периода с 9:0, така че губеха само с 40:36 след първото полувреме.

Началото на третата част бе равностойно преди Данчо Минчев да обърне глезена си и да напусне, което бе още един удар по България. Тройки на Костов, Павлин Иванов и Бост задържаха нашите в мача, а с нова тройка на Бост се стигна до равенство при 53:53. Нови 3 точки, този път на Митко Димитров, съвсем стреснаха босненците.

Митко Димитров пропусна два наказателни, които щяха да направят разликата 7. Робърсън вкара тройка за Босна, но Димитров вкара кош за 62:58 в наша полза. Надеждите бяха живи след 7 тройки през периода.

Босненците изравниха при 64:64, след като нашите продължиха да пропускат наказателни изстрели. Българският тим не успя и в няколко стрелби отдалеч, което успокои домакините, без обаче те да могат да дръпнат сериозно.

При 70:66 Дий Бост вкара тройка за нашите, но след 3 точки на Лазич Босна поведе със 73:71 в последната минута. Димитров изравни, намерен под коша 32 секунди преди края.

Муса бе фаулиран, но пропусна и двата наказателни изстрела. Топката обаче бе отплесната и остана за домакините, Муса задържа и вкара много далечна тройка секунда преди края, за да донесе успеха.

Дий Бост вкара 24 точки за нашите, 15 добави Чавдар Костов, а 14 Димитър Димитров. За победителите Миралем Халилович вкара 16, а героят Муса, който бе МВП на редовния сезон в испанската лига, 13.