След 6 години отново тим извън НБА победи състав от най-силната лига в света, при това като гост.

Австралийците от Аделаида 36 сразиха Финикс Сънс насред Аризона със 134:124 в предсезонен мач. Последният пък, когато чужд тим надви отбор от НБА бе през 2016-а, когато Реал Мадрид спечели срещу Оклахома Сити.

Титулярите на Слънцата бяха с ограничени минути, но все пак записа по около 22 минути на паркета. Гостите, които играят по правилата на ФИБА и линията им за 3 точки е с около 45 см. по-близо до коша, изобщо не се стреснаха и нанизаха 24 тройки от 43 опита.

Крейг Рандъл вкара 35 точки за победителите, от които 9 тройки. Робърт Франкс добави 32, а след мача треньорът на Финикс Монти Уилямс призна, че отборът му не е показал нужното уважение към съперника, който бе едва 7-и в австралийската лига през миналия сезон.

Слънцата вкараха едва 9 тройки, като губеха в един момент с 16 точки още до почивката. В третата част разликата падна до една, но гостите останаха с предимство, а в последния период авансът им бе свален до 2 точки, но те вкараха следващите 7  и докрая запазиха предимството си.