Кауай Ленърд записа 14 точки и 7 борби в първия си мач в НБА от 16 месеца, а Клипърс надви Лейкърс в дербито на Лос Анджелис със 103:97.

Пол Джордж и Джон Уол добавиха по 15 точки за триумфа, като бе 8-и поред над Езерняците. Кауай влезе от пейката за първи път от 2013-а година и записа около 21 минути на паркета, но изглеждаше доста добре.

„Целта ми е да бъда максимално полезен за минутите си игра. Забавлявах се и спечелихме, така че бе хубаво. Това обаче е само първия мач и остават още много“ заяви Ленърд.

Неговият тим дръпна с 14 точки в третата четвърт, в последната изостана с 2, но в последните минути все пак стигна до успеха. Лони Уокър вкара 26 за втората загуба на Лейкърс от началото на сезона. Антъни Дейвис добави 25, а ЛеБрон Джеймс реализира 20 точки, но Ръсел Уестбрук  пропусна всичките си 11 опита от игра, като тимът вкара само 9 тройки от 45 изстрела отдалеч. Ивица Зубац помогна на победителите с 14 точки, 17 борби и 5 чадъра.

В същото време Янис Антетокумпо се отчете с 21 точки, а Милуоки надви Филаделфия с 90:88, нанасяйки второ поражение на Сиксърс. Уесли Матюс се превърна в герой за Елените с тройка за 89:88 24 секунди преди края. При последната възможност на домакините, Джеймс Хардън пропусна от средно разстояние. Той вкара 31 за Филаделфия, но Джоел Ембийд остана само с 15 при 6 от 21 от игра.