Деймиън Лилард наниза 41 точки, а Портланд остави звездния тим на ЛА Лейкърс без победа в НБА след победа със 106:104.

Езерняците загубиха и третия си мач през сезона, въпреки че водеха с 98:90 4:42 минути преди края и със 102:95 по-малко от 2 минути до сирената.

Лилард обаче вкара два наказателни, след това Юсуф Нуркич и Анфърни Саймънс отбелязаха, а Лилард наниза тройка за 104:102 12 секунди преди края.

ЛеБрон Джеймс изравни със забивка след лоша защита на Трейл Блейзърс, но след това Джерами Грант проби мощно през Краля и отбеляза под самия кош 3 секунди преди края. При последната възможност ЛеБрон пропусна от крилото и така Езерняците са с баланс 0-3, а Портланд е 3-0.

Джеймс завърши с 31 точки, Антъни Дейвис добави 22 и 10 борби, но големият проблем за калифорнийци отново бе стрелбата от тройката. Те вкараха едва 6 от своите 33 стрелби отдалеч, докато победителите бяха 10 от 27, като от тях 6 бяха на Лилард, който бе 15 от 25 от игра.