ЛА Лейкърс продължава със загубите и лошия старт на сезона в НБА, след като снощи калифорнийци паднаха от Кливланд със 100:114.

Кавалиърс удължиха победната си серия до 8 последователни триумфа, след като Донован Мичъл вкара 33 точки, а Дариъс Гарлънд добави още 24.

Езерняците играха добре до почивката и водеха с 64:58 след първото полувреме, но след това се сринаха, като загубиха вторите 2 четвърти с 36:56. Антъни Дейвис взе само 2 стрелби след паузата и това бе основната тема след мача, защото и срещу Юта преди това той бе пасивен.

ЛеБрон Джеймс отбеляза 27 точки срещу бившия си тим, като регистрира едва втората си загуба за 20 години в Лигата от Кавс, като отборът е с баланс 2-7. „В крайна сметка това е постижението ни. До момента играхме срещу силни съперници и не успяхме да се справим така, както искахме” заяви Краля.

И двата отбора стреляха лошо от тройката, като за домакините това не е новина. Те почти стигнаха до 30% при 8 от 27, но две от тройките им паднаха в последните 2 минути, когато мачът бе решен. Кливланд бе от 8 от 32 отдалеч, но е с втория най-добър баланс в лигата при 8-1.

В другите мачове Торонто се справи с Чикаго след 113:104 в първия двубой, след контузията на Паскал Сиакам, който ще е аут за 2 седмици, Мемфис победи Уошингтън със 103:97 след 28 точки на Дезмънд Бейн, а Юта победи ЛА Клипърс със 110:102, за да подобри баланса си до отличното 8-3.