Шампионите на НБА от Голдън Стейт Уориърс отново се изложиха, след като паднаха с 45 точки при гостуването си на Ню Орлиънс.

Стив Кър даде почивка на звездите Стеф Къри, Клей Томпсън, Андрю Уигинс и Дреймонд Грийн, тъй като тимът играеше в поредни дни, но последва тежък шамар след 83:128. Войните са с баланс 8-10, в това число 1-9 като гости.

„Това бе шанс за младите да покажат качествата си, но мачът бе мното тежък, тъй като съперникът игра силно“ отчете Кър, чийто тим изостана с 16-35 още след първата четвърт.

Брандън Инграм поведе Пеликаните с рекордните си за сезона 34 точки, а и Зайън Уилямсън се завърна, след като пропусна предишните 3 мача. Домакините вкараха 54% от стрелбите си срещу 38% за съперника, като хората от пейката за победителите се отчетоха с 57 точки. Ню Орлиънс подобри баланса си до 10-7.

Останалите резултати: Кливланд – Атланта 114:102, Чикаго - Бостън 121:107, Милуоки – Портланд 119:111, Индиана – Орландо 123:102, Минесота – Маями 105:101, Оклахома Сити – Ню Йорк 119:129, ЛА Клипърс – Юта 121:114.