Новобранецът Андрю Нембхард съсипа ЛеБрон Джеймс и ЛА Лейкърс с тройка със сирената, за да донесе победата на Индиана със 116:115 в драматичен мач от НБА.

Езерняците тотално се провалиха, след като водеха със 17 точки в началото на последната четвърт и все още бяха напред с 9 3 минути преди края.

Гостите обаче направиха страхотна серия и изравниха за 113:113. ЛеБрон проби успешно и реализира 20 секунди преди сирената, след което Майлс Търнър пропусна за Пейсърс отдалеч.

Тайрис Халибъртън обаче взе борбата, дриблира леко вдясно, след което намери Нембхард на тройката и младокът закова победния изстрел, за да шокира съперника и неговите фенове.

Героят завърши с 12 точки, а друг новобранец – Бенедик Матърин продължи да впечатлява и наниза 23 за победителите. Халибъртън пък се отчете с 24 и 14 асистенции, а Индиана надминава очакванията и е с баланс 12-8.

За Лейкърс Джеймс се отчете с 21, Антъни Дейвис се завърна с 25, а Ръсел Уестбрук вкара 24, но отборът допусна сериозен  срив и влоши баланса си до 7-12. „Спряхме да бъдем агресивни и да си подаваме  добре и за това съм виновен аз“ заяви разочарован треньорът на калифорнийци Дарвин Хам.

Останалите резултати: Филаделфия – Атланта 104:101 (30 за Ембийд, който пропусна предишните 4 мача), Уошингтън – Минесота 142:127 (41 за Порзингис), Бостън – Шарлът 140:105, Бруклин – Орландо 109:102 (45 за Дюрант), Торонто – Кливланд 100:88, Ню Орлийнс – Оклахома Сити 105:101, Денвър – Хюстън 129:113, Юта – Чикаго 107:114.