Лука Дончич изигра поредния си чудовищен мач в НБА, а Далас спря серията си от 4 поредни загуби след 116:113 срещу подобрилия се напоследък Голдън Стейт.

Словенецът се отчете с 41 точки, 12 борби и 12 асистенции, за да може отборът му да се подобри до 10-10. Шампионите пък са с показатели 11-11.

Стеф Къри реализира 32 точки за гостите, в това число и тройка за аванс от 110:108. Тим Хардуей обаче я върна бързо, а след чадър на Дончич срещу Стеф, Джош Грийн направи разликата 3 в полза на Маверикс.

Всичко за калифорнийци почти приключи, когато Къри направи крачки 10 секунди преди края, когато отборът му изоставаше с 2. Дориан Фини-Смит все пак пропусна веднъж от линията и Клей Томпсън имаше добра позиция, за да изравни, но изстрелът му се оказа къс.

В другите два мача от деня Ню Йорк разби Детройт със 140:110 вкарвайки 16 тройки и 56% от стрелбите си, а Норман Пауъл заби 22 от свите 32 точки, за да може ЛА Клипърс да обърне Портланд със 118:112, след като изоставаше с 18 3 минути преди края на третата четвърт.