ЛеБрон Джеймс се завърна в Кливланд, но Донован Мичъл не позволи на Краля да вземе нова победа срещу бившия си тим.

Гардът наниза 43 точки, от които 29 през второто полувреме и Кавалиърс надвиха ЛА Лейкърс със 116:102. Това бе едва третото поражение на ЛеБрон в 20 мача срещу Кливланд.

„Той е Мичъл. Той е наистина специален“ похвали съперника си Джеймс. За поражението на Езерняците причина бе и напускането на Антъни Дейвис още в първата четвърт със симптоми на грип.

Калифорнийци се бореха здраво и на старта на последната четвърт изоставаха само с 2, но в нея домакините се откъснаха, за да останат отбора с най-добър показател у дома в Лигата, като с баланс 11-1.

ЛеБрон се  отчете с 21 точки и 17 борби, но серията на отбора му от 4 поредни победи бе спряна, след като Езерняците вкараха едва 42,7% от стрелбите си срещу 51,6% за Кливланд. Победителите са с баланс 16-9, а Лейкърс е с 10-13.

В другите два мача Детройт изненада Маями и спечели със 116:96 като гост след 69:46 през второто полувреме, а Далас измъкна 116:115 при визитата си в Денвър след трипъл-дабъл на Лука Дончич.