Цървена Звезда надви големия си съперник Партизан със 76:73 в първото баскетболно дерби в Евролигата между големите съперници в историята.

Препълнетата с над 18 000 зрители „Щарк Арена”, от които около 2000 фенове на гостите от Звезда, видяха страхотна драма в този мач от 12-ия кръг на Евролигата.

След като двата тима си размениха по една част през първото полувреме, след което Звезда водеше със 7, домакините бързо наваксаха пасива си и след това мачът вървеше кош за кош.

Партизан поведе със 71:65 3 минути преди края и изглеждаше по-близо до победата. До този момент играчите на Звезда бяха вкарали едва 2 тройки, но след кош на Хасан Мартин Лука Вилдоса наниза изстрел отдалеч  за 71:70, а след това и изравни при 73:73.

Партизан пропусна 3 стрелби в последната минута, след което Звезда атакува, Вилдоса събра защитата и намери свободния в ъгъла Неманя Недович, който наниза победната тройка 2 секунди преди края. При последната възможност опитът на Ям Мадар бе далеч от целта.

Недович вкара 20 точки, а отборът му записа 5-и пореден успех в турнира, за да подобри баланса си до 6-6, като серията започна след идването начело на тима на треньора Душко Иванович. Загубата за Партизан на Желко Обрадович е 4-а поред, като съставът е с показатели 4-8.