Александър Везенков направи още един силен мач, а Олимпиакос помете и лидера в Евролигата Фенербахче с 94:67 в 13-ия кръг на турнира. Преди седмица гръцкият тим отнесе Виртус със 117:71 и сега потвърди, че играе много силен баскетбол.

Домакините не оставиха съмнение в превъзходството си, като изиграха отлично първо полувреме, а след това мачът се доиграваше. Липсата на ключови фигура в състава на Фенерите като Скоти Уилбекин и Джонатан Мотли също оказа влияние.

Везенков завърши с 21 точки при стрелба от игра 9 от 12,  в това число 3 от 5 от тройката. Той добави 4 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки, при коефициент на полезност от 27 за 24 минути и половина на паркета.

Началото на домакините и Везенков бе отлично. Гръцкият тим стартира със серия от 12:0, а българинът бе реализирал 7 точки от първите си 3 стрелби за 2 минути и половина.

До края на периода ситуацията за лидера в класирането стана още по-тежка, защото разликата скочи до 31:11, а Везенков бе с 13 точки, 3 борби и 2 асистенции.

Нищо не се промени през втората четвърт, като паузата дойде при 58:31 за домакините, а Везенков бе с 16 точки. След паузата резултатността спадна, а Фенерите успяха да понамалят пасива си, но като цяло Олимпиакос запази контрола и реално не се случи нещо особено.

Домакините вкараха 21 от 29 стрелби за 2 точки и бяха 11 от 24 от тройката, за да подобрят баланса си до 9-4, докато Фенербахче се влоши до 10-3.