Баскетболистите на ЛА Лейкърс и Бостън изиграха луд мач, за да добавят още към забележителните моменти от най-голямото съперничество в историята на НБА.

Келтите спечелиха със 122:118 след продължение като гости, като мачът премина през серия запомнящи се обрати, а Джейсън Тейтъм поведе победителите с 44 точки.

Детелините водеха с 20 точки в средата на третата четвърт при 79:59, но Езерняците направиха серия от 18:0 в края на периода и началото на последната част не само да наваксат пасива си, но и да поведат.

След това те се откъснаха със 106:93 по-малко от 4 минути преди края и всичко изглеждаше решено. Бостън се вдигна на щурм и намали пасива си, но въпреки това 28 секунди преди края Антъни Дейвис можеше да реши всичко, но пропусна два наказателни удара при 2 точки преднина за калифорнийци.

Последва точен изстрел на Тейтъм с обръщане срещу ЛеБрон Джеймс за 110:110, а Краля пропусна от тройката със сирената. В продължението Лейкърс вкара първите 4 точки, но след това последнаха 12 поред за гостите, завършили с тройка на Джейлън Браун и те стигнаха до триумфа.

„Всеки може до говори за наказателните удари или за каквото си иска, но истината е, че не можем да даваме на съперниците аванс от 15-20 точки непрекъснато, а след  това да губим с лекота аванса, който сме изградили” разочарован бе треньорът на Лейкърс Дарвин Хам.

Неговият тим е с баланс 11-16, губейки 4 от последните си 5 мача, след като преди това определено имаше подобрение. Бостън е с 22-7 и е №1 в Лигата, но Милуоки има само 2 победи по-малко при равен брой поражения.

Останалите резултати: Филаделфия – Сакраменто 123:103, Милуоки – Голдън Стейт 128:111 (30 за Янис, 25 за Боби Портис), Хюстън – Финикс 111:97 (5-а поредна загуба за Сънс), Юта – Ню Орлиънс 121:100.