Девин Букър отбеляза 58 точки, негово най-добро постижение за сезона, за да помогне за победата на Финикс над Ню Орлинъс със 118:114 като домакин в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Букър преминава границата от 50 точки за втори път в кариерата си след като реализира 51 срещу Чикаго на 30 ноември и то само за три четвърти игра. Той добави още 5 борби и 5 асистенции.

С негова помощ Финикс успя да навакса изоставане от 24 точки след като Ню Орлиънс бе повел с 83:59 в средата на третата част. Сънс отговориха със серия от 25:6 и намалиха разликата до 5 точки в четвъртата четвърт. Букар вкара 20 точки само в третия период, включително 25 поредни точки до края на мача. Победата бе втора поредна за Финикс, а Ню Орлиънс е в серия от три поражение. Зайън Уилямсън се отчете с 30 точки за гостите, а Си Джей Маккълъм добави 27.

Маями надигра Сан Антонио със 111:101 като гост в първи мач от НБА в Мексико Сити от 2019 година насам. Срещата бе 31-а на мексиканска земя, повече от всяка друга държава извън САЩ и Канада. Местните фенове бяха изпълнили струващата 300 милиона долара арена, която бе построена през 2012 година.

Джими Бътлър реализира 26 точки, а Бам Адебайо се включи с 22 точки и 13 борби за четвъртия пореден успех на Маями. Тайър Хиро добави 21 точки. За Сан Антонио Келдън Джонсън отбеляза 22 точки.

Оклахома записа домакински успех над Мемфис със 115:109. Звездата на гостите Джа Морант бе дисквалифициран преди почивката и това допринесе за края на победната серия от седем мача за Гризлис. Морант получи второ техническо нарушение 43 секунди преди края на първото полувреме. Тимът на Оклахома беше без Шей Гилджъс-Аликзандър и Джош Гиди, но успя да приключи поредица от пет поражения, които натрупа. Лу Дорт вкара 24 точки за победителите, а Айзея Джо добави 23 точки, негово лично постижение за сезона. За Мемфис Дилън Брукс отбеляза 32 точки.

Кливланд надделя над Далас у дома със 100:99 след продължение. Джаред Алън бе точен при оставащи 2:01 минути от продължението и помогна за успеха на Кавалиърс, които остават непобедени в пет срещи, завършили след допълнителен период този сезон. Далас имаше три възможности да повече в последната минута, включително при стрелба на Кристиан Ууд. Донован Мичъл реализира 25 точки, а Дариъс Гарланд се отчете с 18 точки, 7 борби и 12 асистенции за Кливланд, а Кемба Уокър завърши с 32 точки и 7 асистенции за гостите от Далас. Лука Дончич пропусна мача заради разтежение.

Лос Анджелис Клипърс надви като домакин Вашингтон със 102:93 след 31 точки на Кауай Ленард. Вашингтон удължи серията си от поражения на девет мача. Кристапс Порзингис вкара 12 точки за гостите, които загубиха 12-и от последните си 13 двубоя.

Милуоки се справи с Юта със 123:97 като домакин в друга среща от вечерта в Националната баскетболна асоциация. Боби Портис отбеляза 22 точки и 14 борби като титуляр вместо Янис Адетокунбо, а Милуоки игра и без Крис Мидълтън. Гръцкият национал пропусна двубоя заради проблем с лявото коляно. Това бе пети мач, в който той не играе от началото на сезона. Мидълтън се оплака от болки в дясното коляно. Джру Холидей добави 21 точки и 8 асистенции, а Брук Лопес се включи с 18 точки и 8 борби за Бъкс. Малик Бийзли и Лаури Марканен реализираха по 18 точки за Юга.

Хюстън претърпя домакинско поражение от Портланд с 95:107 след 32 точки на Анфърни Саймънс и 25 на Деймиън Лилард. Юсуф Нуркич завърши с 14 точки, а Джош Харт с 12 точки и 13 борби за гостите. Джейлън Грийн се отчете с 15 точки за Рокетс.