И без Александър Везенков Олимпиакос размаза големия си съперник Панатинайкос с 95:71 като гост в 16-ия кръг на Евролигата.

Българинът пропусна мача поради контузия, заради която не игра и в местното първенство в началото на седмицата, но съотборниците му просто размазаха Детелините.

След сравнително равностойна първа четвърт, която Олимпиакос спечели с 26:20, гостите се откъснаха сериозно във втората, като дръпнаха с 53:36 на почивката и до края на бяха застрашени.

Победителите вкараха 70% от стрелбите си за 2 точки, като Мустафа Фал се отчете с 19, а още петима реализираха поне 11. С победата Олимпиакос подобри баланса си до 10-6, като е на 5-о място в класирането. Зелените са 6-10 и в серия от 4 поредни загуби.

Страхотен мач имаше в Белград, където Барселона измъкна 99:94 срещу Цървена Звезда след продължение. Домакините водеха със 72:60 8 минути преди края и със 79:71 по-малко от 3 минути до сирената, но каталунците наваксаха. Никола Миротич изравни със страхотна тройка със сирената, а в добавените 5 минути Барса взе своето. Томаш Саторански се отчете с 19 точки и 10 асистенции, а отборът подобри баланса си до 11-5 и заедно с Баскония и Монако оглавява класирането.