Александър Везенков изигра най-слабия си мач през сезона, а Олимпиакос загуби с 60:64 гостуването си на Монако в 18-ия кръг.

Мачът бе пряк сблъсък между двата от петте тима с еднакви показатели в челото, а българинът бе извън ритъм, може би и не напълно възстановен от контузията, която имаше наскоро.

Везенков започна силно и в началото вкара два бързи коша, но си остана са само с тях. Олимпиакос обаче рано започна да се откъсва, показвайки силен баскетбол.

Лидерът на домакините Майк Джеймс започна трагично, като в един момент коефициентът му на полезност бе -10. Така логично първата част приключи при 20:8 за гръцкия тим.

Във втората част обаче, Джеймс най-после се разигра, вкарвайки 14 точки през периода, от които 4 тройки. Монако започна да топи изоставането си и на почивката губеше само с 31:34.

След нея обаче домакините преобърнаха нещата и поведоха, като пропуснаха да се откъснат решаващо, след като нападението на гостите спря да работи.

Всичко трябваше да се реши в последната част, в която Везенков остана на пейката. В  края Монако 2 поредни тройки, но гръцкия тим ги върна за 59:59. Майк Джеймс вкара в последната минута, а след това Слукас пропусна да изравни. Алфа Диало реализира един наказателен, а след нарушение Слукас успя при първия и пропусна втория си опит, но борбата бе за домакините и Джеймс оформи крайния резултат.

Везенков приключи с 4 точки, 8 борби и КПД от само 7, а отборът му влоши показателите си до 11-7. За Монако (12-6) Майк Джеймс вкара 19 точки при 7 от 18 от игра. Алфа Диало добави 16, а отлично се включи и младия Йоан Макунду с 9 точки и 6 борби.