Бостън надви Голдън Стейт със 121:118 след продължение в драматичен мач и здрава битка. Двубоят бе повторение на миналогодишните финали.

Тогава Келтите загубиха титлата след 2-4, отстъпвайки в последните 3 мача от серията, а през декември паднаха и при визитата си в Сан Франциско. Сега обаче спечелиха.

Джейсън Тейтъм поведе Детелините с 34 точки и рекордните в кариерата си 19 борби, Ал Форфърд избухна с 20 точки, а Маркъс Смарт и Джейлън Браун добавиха съответно 18 и 16.

Именно Браун прати мача в продължение след тройка 18 секунди преди края на редовното време. В продължението Уориърс водеха с точка, когато последва кош на Браун и  тройки на Хорфърд и Тейтъм за 118:111. Все пак в края калифорнийци имаха шанс, но изстрелът от центъра на Джордън Пуул не бе точен.

„Да, това бе само един мач, но бе важен и искахме да го спечелим“ заяви Хорфърд, чийто тим е №1 в Лигата с баланс 34-12. Голдън Стейт пък се влоши до 22-23 и е едва 5-18 като гост.

Стеф Къри вкара 29 точки за гостите, включително и невъзможна тройка зад центъра със сирената на първото полувреме. Джордън Пуул добави 24, но Голдън Стейт не успя да спечели, въпреки че водеше през цялото второ полувреме.

Останалите резултати: Детройт – Чикаго 108:126 (двубоят бе игра в Париж и бе първият европейски мач от 2020-а), Минесота – Торонто 128:126, Портланд – Филаделфия 95:105, Финикс – Бруклин 117:112.