Двубоят между Кливланд и Мемфис от НБА тази нощ предложи сериозно сбиване между Донован Мичъл от домакините и Дилън Брукс от гостите.

В третата четвърт играчът на Гризлис бе покрит чисто при атака към коша, но падайки удари умишлено в слабините звездата на Кавс,  а след това докато бе на земята се завъртя опасно в краката на противника.

Мичъл веднага реагира, като хвърли топката по опонента си, а след това скочи и го блъсна здраво. Двамата бяха на път да заформят сериозен бой, ако не бяха разтървани от хора от двата щаба, като Брукс бе дори съборен.

В крайна сметка и двамата бяха изгонени, като най-вероятно ще получат и по-сериозни наказания. Мичъл обвини Брукс в мръсни действия, а тимът му спечели мача със 128:113.

Иначе станаха ясни и  резервите за Мача на Звездите на 19 февруари. На Изток това са Джоел Ембийд (Филаделфия), Джейлън Браун (Бостън), ДеМар ДеРозън (Чикаго), Тайрис Халибъртън (Индиана), Бам Адебайо (Маями), Джулиъс Рандъл (Никс) и Джру Холидей (Милуоки).

На Запад в списъка влизат Домантас Сабонис (Сакраменто), Джа Морент (Мемфис), Деймиън Лилард (Портланд), Пол Джордж (ЛА Клипърс), Шей Гилджъс-Александър (Оклахома Сити), Лаури Марканен (Юта) и Джарън Джаксън (Мемфис), като последните трима са дебютанти. Мачът е в Солт Лейк Сити, а двамата капитани – ЛеБрон Джеймс и Янис Антетокумпо, ще изберат съотборниците си непосредствето преди сблъсъка.

Ето и резултатите от нощта: Индиана – ЛА Лейкърс 111:112 (Езерняците наваксаха 14 точки пасив в последната четвърт, ЛеБрон вкара 26 и вече е на 63 от рекорда на Карийм Абдул-Джабар), Ню Йорк  - Маями 106:104, Чикаго – Шарлът 114:98, Далас – Ню Орлиънс 111:106 (10-а поредна загуба за Пеликанс), Денвър – Голдън Стейт 134:117, Милуоки – ЛА Клипърс 106:105.