Александър Везенков изигра фантастичен мач, а Олимпиакос отнесе Алба насред Берлин с 93:60, за да открие 24-ия кръг на Евролигата.

Българинът завърши с великолепен дабъл-дабъл от 28 точки и 13 борби, а тимът му нямаше проблеми и подобри баланса си до 17-7, за да остане на върха в класирането.

Везенков реализира 10 от 13 стрелби от игра, като бе 6 от 7 за 2 точки и 4 от 6 от тройката. Той завърши с чудовищния коефициент на полезност от 40, което е второто му най-добро постижение за сезона след 43 срещу Байерн.

Гръцкият тим дръпна с 28:13 още след първата четвърт, но във втората германският  тим се поокопити и стопи пасива си до 35:45 на почивката. В третия период обаче, гостите избухнаха с 28:10 и спокойно триумфираха.

Победителите реализираха забележителните 73,5% изстрела за 2 точки (25 от 34), а освен това добавиха и 10 тройки от 25 опита. Томас Уолкъп добави 15 точки и 10 асистенции, а Костас Папаниколау вкара още 11 точки за триумфа.