Никола Йокич направи 21-ия си трипъл-дабъл за сезона, а Денвър удари Далас със 118:109, за да остана най-силният домакин в НБА с баланс 27-4.

Сърбинът завърши със скромните 14 точщи, но добави 13 борби и 10 асистенции, за да спечели балканския сблъсък срещу Лука Дончич, вкарал 37 точки. Жокера стана третият играч в историята, който минава границата от 500 борби и 500 асистенции преди Звездния уикенд. Останалите двама са Ръсел Уестбрук, който го е правил три пъти и Оскар Робъртсън.

„Когато имаш някой като Йокич в отбора си е ясно, че си фаворит“ похвали съперника си Лука, чийто тим бе без някои важни играчи като Кайри Ървинг, пропуснал мача поради проблем с кръста и това се отрази, като отборът загуби за трети път поред и се смъкна до 7-ото място на Запад с 31-29.

Джеф Грийн избухна с рекордните си за сезона 24 точки от пейката за Нъгетс, Майкъл Портър добави още 22, а домакините взеха контрола след 35:19 във втората четвърт. В средата на последната част разликата падна до 10, но Портър направи чадър в защита и след това вкара тройка, за да гарантира триумфа.

Останалите резултати: Шарлът – Сан Антонио 120:110, Индиана – Чикаго 117:113, Филаделфия – Кливланд 118:112, Атланта – Ню Йорк 101:122, Бостън – Детройт 127:109, Бруклин – Маями 116:105, Мемфис – Юта 117:111, Оклахома Сити – Хюстън 133:96, ЛА Лейкърс – Ню Орлиънс 120:102 (ЛеБрон Джеймс се завърна с 21 точки, след като пропусна предишните 3 мача).