Лидерът на Бостън Селтикс Джейсън Тейтъм постави рекорд с 55 отбелязани точки, а тимът на ЛеБрон Джеймс за първи път загуби Мача на Звездите в НБА след 5 поредни победи.

Селекцията на Янис Антетокумпо се наложи със 184:175, а шоуто в Солт Лейк Сити, Юта, предложи както обикновено хубави изпълнения и отлична атмосфера.

Различното този път бе това, че двамата капитани израха отборите си непосредствено преди мача, като цялото шоу бе открито от холивудската звезда Вин Дизел. След това първо бяха селектирани резервите, а впоследствие титулярите, като ЛеБрон първо избра Ембийд, а Янис отговори с Тейтъм, което се оказа и решаващото за крайния изход.

Първата четвърт завърши наравно – 46:46, а и втората вървеше оспорвано преди в нейния край Деймиън Лилард да реализира 2 поредни тройки и отборът на Янис спечели периода с 53:46.

На почивката имаше музикално шоу, а малко преди началото на второто полувреме стана ясно, че ЛеБрон Джеймс няма да играе повече заради навекване на кутрето на дясната си ръка.

В третата част на сцената излезе Джейсън Тейтъм, който наниза рекордните за една четвърт в тези мачове 27 точки, а тимът му спечели периода с 59:49, повеждайки със 17 точки преди решаващата част, в която целта бе постигането на 182 точки.

Въпреки че Джейлън Браун, Джоел Ембийд и Кайри Ървинг се опитаха, разликата беше твърде голяма и с тройка на Деймиън Лилард отборът на Янис Антетокумпо спечели двубоя, като този път нямаше и толкова усилия в защита, както беше в предишните издания, когато всичко бе решени с разлика от 2 или 3 точки.

Отбор „ЛеБрон – Отбор „Янис”    175:184
(46:46, 46:53, 49:59, 34:26)
Отбор „ЛеБрон”: Джеймс 13, Ембийд 32, Йокич 4, Ървинг 32, Дончич 4 (Рандъл 11, Джаксън 6, Джордж 8, Халибъртън 18, Браун 32, Едуард 12, Фокс)
Отбор „Янис”: Антетокумпо 2, Марканен 13, Тейтъм 55, Морент 6, Мичъл 40 (Сиакам 12, Сабонис 6, ДеРозън 8, Адебайо 4, Холидей 3, Лилард 26, Гилджъс-Аликзандър 9)