Александър Везенков наниза 20 точки и взе 7 борби, за да може Олимпиакос да обърне Валенсия с 92:85 като гост в странен мач от 25-ия кръг на Евролигата.

Очаква се българинът в събота да се върне в България и в неделя да помогне в ключовата квалификация срещу Португалия в Ботевград, в която националите гонят победа с поне 10 точки разлика.

Неговият изигра много слабо първо полувреме, като в края на първата част губеше с 10:25. Изравни в началото на втората при 25:25, но отново изостана, този път с 30:45.

Пасивът на почивката бе 10 точки, но третата част се оказа ключова, защото след 30:13 в нея, гръцкият тим взе предимство. Гостите вкараха първите 8 точки в последната част и дръпнаха със 73:58, след което не допуснаха изненада.

Везенков вкара 8 от 14 стрелби от игра, като завърши с КПД от 22. Костас Папаниколау реализира 22 точки, а Костас Слукас добави 10 и 9 асистенции. С победата Олимпиакос подобри баланса си до 18-7 и остава лидер пред Реал Мадрид – 17-7 и Барселона – 17-8.