Александър Везенков и Олимпиакос допуснаха тежка загуба в Евролигата, губейки с 62:83 при гостуването си в Милано на местния Олимпия.

Гръцкият тим изигра ужасно второ полувреме и допусна серията му от 7 поредни победи да приключи. С баланс 18-8 Олимпиакос отстъпи върха в класирането на Реал, който е с 18-7.

В същото време успехът бе 4-и поред за италианците, които играят доста добре напоследък, като отборът подобри показателите си до 10-15.

Александър Везенков се отчете с 10 точки, 6 борби и КПД от 18 за гостите, които изоставаха само с 3 точки на почивката, но се сринаха след нея, като загубиха третата четвърт с 14:26 и оттам-нататък нямаше връщане назад.

Олимпиакос направи цели 19 грешки, които Олимпия превърна в 31 точки. Домакините имаха предимство от 12:2 при точките от втори шанс и 7:0 на бърза атака, като спечелиха абсолютно заслужено.

Били Барън наниза 18 точки за победителите при 6 от 8 стрелба от игра, а още шестима завършиха с между 7 и 10, което демонстрира много добър баланс в тима на победителите.