Александър Везенков и Олимпиакос запазиха върха в Евролигата след лесен успех със 102:74 срещу Байерн в 28-ия кръг у дома.

След не толкова ефективния си мач срещу Барселона, българското крило се върна към обичайно доброто си представяне и завърши с 18 и КПД от 22 за 20 минути игра.

Той реализира 7 от 11 стрелби от игра, в това число 4 тройки от 6 опита. Освен това Везенков добави 4 борби и 3 асистенции, а отборът му показа убийствена успеваемост при стрелбата от игра – 68% за 2 точки и невероятните 63% от тройката при 19 реализирани от само 30 опита.

Интригата изчезна още след първата четвърт, която приключи при 26:12. Олимпиакос поведе с 20 на почивката, след която последва леко отпускане и спадане на разликата до 11, но Везенков успокои нещата с тройка за 75:61, след което домакините нямаха проблеми.

Янулис Ларендзакис и Томас Уолкъп добавиха 14 и 13 точки за победителите, които са с показатели 20-8 и имат победа повече от Реал Мадрид, който се справи с Валенсия след 95:91. В друг мач Олимпия Милано срази Партизан у дома със 76:62 и регистрира 6-и пореден успех.