Стеф Къри взе нещата в ръцете си както обикновено прави и Голдън Стейт надви тим №1 в НБА Милуоки Бъкс със 125:116 след продължение в драматичен двубой от НБА.

Гардът завърши с 36 точки, от които 22 вкара в последната четвърт и добавените 5 минути. В тези решаващи моменти той 8 от 11 от игра, като изравни със стрелба от тройката 19 секунди преди края.

Последва обаче и страхотна проява в защита, защото Елените имаха още една възможност да решат мача и Джру Холидей бе на път да го направи, след като елиминира Донте Дивинченцо и имаше свободен коридор към коша, но Стеф блокира по великолепен начин.

„Когато реализираш ключови стрелби, но също така направиш и нещо важно в защита, това вдига страшно много енергията при останалите. Мисля, че ще получа повече похвали именно за тази ситуация в края, отколкото за изстрелите, които вкарах” заяви Къри.

Гостите играха без Янис Антетокумпо, който пропусна трети мач поред, но въпреки това преобърнаха пасив от 13 точки до аванс от 8 в третата четвърт. Те бяха близо до нов успех, но Къри не им го позволи. Поражението обаче бе едва второто за Бъкс от 21 януари насам.

Елените остават №1 не само на Изток, но и в цялата лига с баланс 48-19, като имат 2 загуби по-малко от Бостън и 3 от Филаделфия. Голдън Стейт е 6-и на Запад с 35-33, като 4-ият Финикс е с 37-30. Победата бе 7-а поред у дома за калифорнийци.

Останалите резултати: ЛА Клипърс – Ню Йорк 106:95, Шарлът – Юта 111:119, Детройт – Индиана 115:121, Орландо – Маями 126:114 (прод), Атланта – Бостън 125:134, Хюстън – Чикаго 111:119, Ню Орлиънс – Оклахома Сити 96:110, Мемфис – Далас 112:108, Финикс – Сакраменто 119:128.