На шампионите от Голдън Стейт Уориърс им писна да губят от Финикс и решиха, че е крайно време да вземат мерки.

В Резултат Клей Томпсън вкара 33 от своите 38 точки през първото полувреме, а Войните спряха серията си от 4 поредни загуби срещу Слънцата след 123:112 у дома.

Триумфът бе 8-и поред в Сан Франциско, като след него тимът подобри баланса си до 36-33, а Финикс е само място по-нагоре с 37-31. „Когато си загубил на няколко пъти от един и същи съперник винаги има допълнителна мотивация в следващия мач“ заяви Стеф Къри, който се отчете с 23 точки.

Клей Томпсън наниза 8 тройки, като бе неудържим до почивката. Тимът му пък започна като вихрушка и поведе с 43:21 след първата четвърт. Финикс се доближи само на 3 при 84:87 в третата част, но не успя да направи обрат.

Голдън Стейт обаче продължава да показва 2 лица у дома, където е с баланс 29-7 и навън, където е с показатели 7-26. Девин Букър водеше гостите с 32, а ДеАндре Ейтън добави 27 и 12 борби.

Останалите резултати: Детройт – Индиана 117:97, Атланта – Минесота 115:136, Маями – Юта 119:115, Далас – Мемфис 88:104 (Дончич и Ървинг не играха), Хюстън – Бостън 111:109, Сакраменто – Милуоко 124:133 (46 точки на Янис).