Стеф Къри наниза 50 точки, но и те не бяха достатъчни на Голдън Стейт да запише една от си победи като гост през сезона.

Уориърс паднаха от ЛА Клипърс със 126:134, въпреки усилията на лидера си, който вкара 21 точки само в третата четвърт, но домакините удържаха.

Кауай Ленърд се отчете с 30 точки, а Пол Джордж добави 24 и за 4-ия пореден успех на Клипърс, който е с баланс 37-33, докато Голдън Стейт се влоши до 36-34, като двата тима се борят за място в топ 6 на класирането.

Къри бе страхотен, като вкара 20 от 28 стрелби от игра, от които 8 тройки. За 12-и път в кариерата си той стигна границата от 50 точки, но шампионите загубиха за 9-и път поред като гости.

Разликата бе само 3 точки в началото на последната четвърт, когато след серия от 10:1 домакините дръпнаха със 109:97. След това тимът от Ей Ей запази предимството си, като бе подпомогнат от 16 борби в нападение и 27 точки от втори шанс.

Ивица Зубац помогна с 19 точки и 16 овладени топки, а от пейката солидно се включиха Терънс Мен и Ерик Гордън със съответно 17 и 16 точки.

Останалите резултати: Кливланд – Филаделфия 109:118, Маями – Мемфис 138:119, Чикаго – Сакраменто 114:117, Хюстън – ЛА Лейкърс 114:110, Минесота – Бостън 102:104, Сан Антонио – Далас 128:137 (прод).