Александър Везенков донесе нова победа на Олимпиакос в Евролигата, след като вкара победния кош при гостуването на Жалгирис в 29-ия кръг.

Гръцкият тим спечели със 74:72, за да остане на върха с баланс от 21 победи и 8 загуби. Везенков пък бе страхотен с 25 точки, 8 борби и КПД от 32.

Той реализира и 9-те си стрелби за 2 точки, както и 2 тройки от 7 опита, но пак трябваше да спасява тима си, който пропиля солидна преднина.

Олимпиакос поведе с 63:51 малко след началото на последната четвърт, но домакините изравниха при 69:69 след страхотен щурм. Те дори поведоха със 72:70 след тройка на Роландс Шмитс, но Шакил Маккисик изравни с два наказателни 50 секунди преди края.

Домакините пропуснаха при следващата си атака, след което Везенков вкара страхотна стрелба с изтегляне назад 6 секунди до сирената. При последната възможност Улановас не успя да вкара, пазен добре от Ларендзакис и така Олимпиакос спечели.

В друг интересен мач Партизан срази Анадолу Ефес насред Истанбул с 97:84. Сръбският тим изигра фантастична последна четвърт, в която вкара 16 поредни точки и спечели пориода с 34:20, а с това и победата. Кевин Пънтър наниза 19 точки, Матиа Лесор добави 17, а Зак Лидей и Джеймс Нънъли добавиха по 16 за победителите, които са с баланс 16-13 и остават в топ 8, докато шампионите са 14-15 и са заплашани сериозно да не стигнат до плейофите.

Останалите резултати: Монако – Виртус 81:68, Макаби – Баскония 93:79, Валенсия – Фенербахче 82:80, Реал Мадрид – Олимпия 91:87 (Реал спря серията на италианците от 6 поредни победи), Асвел – Панатинайкос 82:86.