След 17 годишно чакане баскетболистите на Сакраменто гарантираха, че това ще бъде положителен сезон за тях.

Тази нощ Кралете победиха Бруклин със 101:96 и така записаха 42-ия си успех за кампанията, което означава, че ще имат повече победи от загубите за първи път от 2005-2006, когато бяха 44-38 и  за последно участваха в плейофите.

Сега отборът е с баланс 42-27 и е втори на Запад, като прави страхотна кампания през  която със сигурност ще прекъсне и дългото си чакане за участие в елиминациите.

Домантас Сабонис отново водеше калифорнийци с 24 точки и цели 21 борби, ДеАрън Фокс добави 18 точки за успеха, а генерално подобрението естествено се дължи и на треньора Майк Браун, който е за първа година начело на тима.

Кралете, които обикновено са много резултатни, този път нямаха ден в стрелбата, но затегнаха защитата, като не допуснаха нито една точка от втори шанс и едва 2 при бърза атака на Нетс.

Бруклин изостана със 17 точки във втората четвърт, но в последната се приближи на няколко пъти до 5, но не успя да направи обрат. С баланс 39-31 отборът се опитва да се задържи в топ 6 на Изток, като ще бъде домакин в 9 от последните си 12 мача.

Останалите резултати: Детройт – Денвър 100:119 (Нъгетс спряха серията си от 4 поредни загуби след 33:14 в последния период), Торонто – Оклахома Сити 128:111, Милуоки – Индиана 123:139 (Пейсърс спечелиха второто полувреме с 84:59), Финикс – Орландо 116:113.