Партизан подчини Александър Везенков и Олимпиакос, за да продължи със силното си представяне в Евролигата.

Пред невероятните си фенове в "Щарк Арена", сръбският тим спечели у дома с 90:75 и подобри баланса си до 17-13, като е твърдо в топ 8. През календарната 2023-а показателите си на отбора от Белград са 10 победи и 4 загуби. Гръцкият състав пък се изравни на върха с Реал с по 21-9.

Партизан се откъсна във втората четвърт след 21:12 през периода и дръпна с 48:34 на почивката. Играчите на Олимпиакос не вкараха нито една тройка в  първите 3 части и завършиха 3 от 20 отдалеч срещу 12 от 29 за домакините.

Все пак предимството на Партизан падна до 4 точки в средата на третата част след серия от 12:2, но сръбският тим отговори с тройка и след това поддържаше предимство от около 10 точки, което в последната четвърн увеличи.

Александър Везенков изигра един от най-слабите си мачове през сезона, като завърши едва с 6 точки за повече от 29 минути игра. Той пропусна 6 от 9-те си стрелби от игра, като добави 5 борби и 3 асистенции за КПД от само 9.

Джеймс Нънали поведе хората на Желко Обрадович с 19 точки, Кевин Пънтър и Данте Ексъм добавиха съответно 17 и 15, а Матиа Лесор се отчете с 12 и 10 борби за страхотния успех на Партизан, който обаче другата седмица ще приеме последователно Барселона и Реал Мадрид в битката си за място в челната осмица.