ЛеБрон Джеймс се завърна след месец отсъствие от игра, но не успя да помогне на ЛА Лейкърс да победи Чикаго у дома. Биковете спечелиха мача със 118:108 в залата на Езерняците.

Краля не бе играл в предишните 13 мача на Езерняците и лекуваше контузия в десния крак. Очакваше се, че той ще бъде аут до април, но сега бе на линия доста по-рано.

Той обаче влезе от пейката в средата на първата четвърт, като записа 19 точки и 8 борби, но това не бе достатъчно.

Чикаго обаче отвори аванс от 20 точки в средата на втората четвърт, но пък тя падна до 8 на почивката, а Никола Вучевич бе изгонен от гостите за 2 технически нарушения.

В третата част Биковете пак дръпнаха с 20, а след 2 тройки на ДеМар ДеРозън поведоха и с 99:79 в началото на последния период, а в средата на периода се откъснаха и със 107:86.

Домакините отговориха с 8 поредни точки, а минута и половина преди края се доближиха до  105:113. Патрик Бевърли обаче вкара и обрат нямаше как да има. Зак Лавин наниза 32 за победителите, които се подобриха до 36-38 и водят битка за по-висока позиция на Изток. ЛА Лейкърс пък отново е с отрицателен показател – 37-38.

В друг мач Лука Дончич вкара 40 точки, но Далас падна за втори път поред от Шарлът, този път със 104:110 и с баланс от 36-39 плейофите се отдалечиха още повече.