След 10 пропуснати мача и 3 седмици почивка Кевин Дюрант най-после направи домакинския дебют за Финикс.

Крилото отбеляза 16 точки, като стреля необичайно слабо – едва 5 от 18 от игра, но все пак Слънцата надвиха Минесота със 107:100.

„Беше ми доста трудно да спя преди мача, защото мислех  само за него. Понякога искаш нещо твърде силно и съм страшно доволен, че се върнах“ заяви Кей Ди, чийто тим подобри баланса си до 41-35 и остава 4-и на Запад, със загуба по-малко от ЛА Клипърс.

В същото време официално Сакраменто се завърна в елиминациите след 17-годишна пауза. Кралете се справиха лесно с отписалия сезона Портланд и след 120:80 си гарантираха първа плейофна серия от 2006-а година насам.

Калифорнийци не бяха на ниво до почивката, но след това се стегнаха и спечелиха второто полувреме със 70:34, за да стигнат и до разгрома. С баланс 46-30 тимът е твърдо трети и има шанс и за второто място, но все пак трудно ще изпревари Мемфис, който е с 48-28.

Останалите резултати: Индиана – Милуоки 136:149 (51 точки на Джру Холидей), Бруклин – Хюстън 123:114, Ню Йорк  - Маями 101:92, Филаделфия – Далас 116:108, Чикаго – ЛА Лейкърс 110:121, Мемфис – ЛА Клипърс 132:141, Оклахома Сити – Детройт 107:106, Сан Антонио – Юта 117:128.