Олимпиакос пропусна да си гарантира първото място след редовния сезон в Евролигата, след като загуби със 79:87 от Цървена Звезда в Белград.

Александър Везенков завърши с 16 точки при 6 от 10 от игра, 8 борби и КПД от 23 за над 35 минути игра, но отборът му отново допусна спад в представянето след почивката.

Гостите от Гърция поведоха с 30:19 в първата четвърт, но за около минута в края на периода допуснаха 7 поредни точки, което върна сръбския тим в мача, а след това двубоят тръгна равностойно.

Домакините направиха обрат в третата четвърт, спечелена с 20:12, а след това в последната запазиха контрола, като си подпечаха успеха след тройка на Факундо Кампацо за 83:74.

Аржентинецът поведе отбора си към победа с 20 точки, 8 асистенции и КПД от 33, а отличен мач направи от пейката Джон Холанд, който се отчете със 17 точки, от които 3 тройки.

Така Олимпиакос влоши баланса си до 23-10 и се нуждае от задължителна победа в последния кръг срещу Баскония у дома, за да завърши на върха. Звезда е с 16-17, но и без шанс за елиминациите.

В същото време стана ясно, че турнирът ще има нов шампион, след като Фенербахче срази Анадолу Ефес със 103:86 и гарантира, че двукратният първенец няма да стигне до топ 8. Серия от 10:0 в последната четвърт подпечата триумфа на Фенерите, за които Найджъл Хейс вкара 26 точки, а Тайлър Дорси и Дайшон Пиер добавиха по 17. След последния съдийски сигнал се стигна до сдърпване между играчите, но не и до нещо сериозно.

Фенерите се подобриха до 19-14, а с показатели 16-17 Анадолу няма как да се придвижи нагоре в класирането, въпреки звездния състав, с който разполага.  Жалгирис победи Макаби с 68:67 и запази шансове за Топ 8.